Перейти до основного вмісту

Як позбутися пітливості ніг і неприємного запаху: огляд засобів та правил гігієни

Якщо пахне взуття і пітніють ноги, людина відчуває серйозний психологічний дискомфорт. Смердючий запах - не завжди наслідок недотримання гігієни, він говорить про наявність проблем медичного характеру, які необхідно визначити і усунути.

Причини пітливості стоп

Щоб зрозуміти, чому ступні виділяють рясний піт і виділяють сморід, необхідно проаналізувати звички, вивчити стан організму.
Основні причини:
  • недостатня або неправильно виконувана гігієна;
  • гормональний збій в організмі, що виникає на тлі дорослішання, вагітності;
  • надлишкова маса тіла;
  • грибок. Патогенні організми провокують проблему, позбутися від підвищеної пітливості і від запаху можна за допомогою противогрибкового лікування;
  • велике фізичне навантаження на стопи;
  • стрес, затяжна депресія;
  • генетична схильність;
  • псоріаз, цукровий діабет та інші захворювання, що провокують появу виразок, в яких поширюються шкідливі бактерії.
Якщо гіпергідроз не лікувати, у людини розвиваються бородавки, мікози, фурункули.

Як позбутися в домашніх умовах

До вирішення проблеми пітливості можна підходити з різних сторін. Допоможуть аптечні засоби, домашній догляд із застосуванням натуральних компонентів. Кожен рецепт або препарат можна застосовувати самостійно або в комплексі.

Огляд аптечних мазей і кремів

Аптека пропонує на вибір кількість дієвих засобів, які забезпечать повноцінне лікування і відновлять діяльність потових залоз на стопах. Кращими є:
  1. Формагель. Випускається у вигляді гелю. Засіб унікальне, після одного нанесення ефект зберігається протягом півроку. Ефективність пояснюється вмістом в складі формальдегіду. При посиленому потовиділенні ліки застосовується протягом трьох днів поспіль.
  2. Паста Теймурова. Показана для лікування гіпергідрозу легкого ступеня. Надає дезінфікуючий, дезодорує, підсушує шкіру. До складу входить тальк, окис цинку, борна кислота. Щоб перестали потіти ноги у взутті, необхідно наносити пасту на суху шкіру на 30 хвилин. Курс лікування - 1,5 місяця.
  3. Борозіл. Мазь, переважна зростання і поширення грибка, допомагає позбутися від неприємного запаху. Препаратом обробляється нога, внутрішній простір взуття.
  4. Формідрон. Антисептичний препарат, в основі знаходиться формальдегід. Дія спрямована на ліквідацію бактерій, зупинку їх розмноження. Надає підсушливий ефект. Виробник рекомендує мазати стопи вранці. Особлива увага приділяється на пальцях, де може ховатися небезпечна бактерія або інфекція.
Позбутися від пітливості ступень ніг і від запаху допоможе крем або мазь з дубильними речовинами, лікарськими екстрактами, вітамінами. Аптека може запропонувати ефективний лікувальний засіб, від якого зникне причина проблеми.

Спреї та аерозолі

Засоби зручні в застосуванні, допомагають боротися з неприємним запахом. Існують такі різновиди продуктів, що відрізняються за складом і дії:
  • спреї протигрибкові. Мають медичне призначення і показані до застосування при грибкових ураженнях. Основна дія - допомагає прибрати запалення, знищити інфекцію, поліпшити кровообіг. Популярні засоби: Ламітель і Ламізил;
  • антиперспіранти. Пригнічують роботу потових залоз, знижують кількість виділеної вологи. З недоліків - здатність закупорювати пори, заважає диханню шкіри, що підвищує ризик поширення бактерій. Не застосовуються при грибку. Популярні представники: Scholl Fresh Step, Део-Контроль (спрей і крем);
  • дезодоранти. Не допомагають вирішити проблему, а лише пригнічує її прояви. Активні речовини абсорбують вологу, маскують запах. Кращі продукти: 12, годин від Yves Rocher, Oriflame Норд.

Народні методи

Боротися з неприємним недугою можна вдома, якщо проблема не носить медичний характер, а викликана посиленою роботою потових залоз, стресами або генетичною схильністю. Потрібно комплекс заходів: ванночки, маски, натуральні розчини.
Народний досвід рекомендує позбавлятися від пітливості стоп наступними способами:
  1. Оцет - згубний речовина для бактерій і грибків. Для процедури підійде яблучний або розбавлений кислий продукт. Підігріти розчин на плиті в обсязі 1 л. і перелити в тазик. Ноги витримати 15 хвилин, після вийняти і витерти, що не обмиваючи. Курс - 5 разів через один день.
  2. Кора дуба поміщається в 1 літр води, кип'ятити протягом 30 хвилин. Готовий склад перелити в тазик, приймати гарячу ванночку до охолодження води. Якщо відзначається підвищений рівень виділення поту, сеанс триває по 30 хвилин кожен день до усунення недуги. Застосування даного методу може викликати появу плям на шкірі. Не варто турбуватися: це не небезпечний симптом, дуб викликає забарвлення шкіри, яке пройде після лікування.
  3. Лавровий лист в кількості 20 шт. помістити в ємність і залити трьома літрами окропу. Настояти протягом 20-30 хвилин. Помістити ноги в настій на 20 хвилин. Повторювати щодня.
  4. Чайну ложку кухонної солі розмішати в злегка підігрітій воді 200 мл, обполоснути цим розчином ступні, а потім чистою водою. Робити процедури 2-3 рази в день.
  5. Якщо сильно пітніють ноги і смердять відразу після обмивання, їх необхідно регулярно обполіскувати марганцівкою, розведеною у воді до світло рожевого кольору.
  6. Розвести масло лаванди з оливковою в співвідношенні 1: 1. Втирати по кілька крапель в шкірний покрив ступні, надягати поверх шкарпетки. Залишати для лікування на ніч.
  7. В 1 літрі води розчинити йод 2-3 мл. і морську сіль 10 гр. Обполіскувати розчином кінцівки кожен раз після прийняття ванни або душу. Процедура допоможе швидко прибрати неприємний аромат, усунути підвищене вироблення поту.
  8. Борна кислота, яблучний оцет і одеколон змішуються між собою в однакових пропорціях. Готовий лосьйон перелити в герметичний флакон, використовувати двічі на день на чисті стопи.
  9. Подрібнити Фурацилин 2 табл. і залити двома літрами води. Приймати ванну 10 хвилин. Після виймання ноги не витирати. Проводити сеанси щодня протягом двох тижнів.
  10. Нагріти на плиті 4 літри води. Помістити в них ноги і потримати 10 хвилин. Після закінчення цього часу в ванночку додається сода 2 ч.л. і перекис 2 табл. Потримати стопи ще 5 хвилин. Після ванночки нанести зволожуючий крем, надіти шкарпетки.
Щоб народні рецепти надали ефективну допомогу, необхідно регулярно повторювати процедури і не порушувати співвідношення компонентів в складах.

Коли варто звернутися до фахівця

Якщо крем, ванночка, спрей не змогли видалити запах і придушити виділення поту, необхідно звернутися за консультацією, призначенням лікування в медичний заклад. Можливо, в організмі стався гормональний збій або спостерігається недолік важливих елементів.

Слід звернутися до терапевта. Лікар призначить комплекс обстежень, аналізів для виявлення прихованих патологій і порушень. Якщо нічого не буде виявлено, необхідно відвідати дерматолога, який проведе дослідження на наявність грибкових уражень, інших шкірних захворювань.

Якщо пітніють ноги і смердюче пахнуть у взутті без видимих ​​хвороб, причин, хворому рекомендується приймати заспокійливі препарати. Часто гіпергідроз є наслідком підвищеного психоемоційного напруження, постійного стресу.

Для відновлення нервової системи призначаються настоянка пустирника, валеріани, кореня півонії.

Призначення бромидов і транквілізаторів відбувається в крайньому випадку. Препарати приймають не більше 3 тижнів через ризику звикання, розвитку побічних ефектів.

Правила гігієни ніг і взуття

Для попередження рясного потовиділення, появи неприємного запаху необхідно суворо дотримуватися правил гігієни:
  1. Двічі в день мити ноги антибактеріальним милом, обробляти розчинами з вищеописаних рецептів.
  2. Насухо витирати ноги, приділяючи увагу складкам між пальцями.
  3. Обов'язково користуватися спеціальними антисептичними, дезодоруючими кремами, присипками, спреями.


Щоб взуття перестала пахнути, а шкарпетки довго залишалися свіжими необхідно:
  • підбирати взуття відповідного розміру;
  • прати устілки, просушувати;
  • щодня міняти шкарпетки, колготки;
  • зберігати взуття в добре провітрюваних шафах;
  • вибирати якісні, дихаючі тканини;
  • купувати взуття з натуральної шкіри, а кросівки з вентильованими отворами.
Якщо черевики, чоботи стали жахливо смердіти, обробіть їх оцтом, перекисом або марганцівкою.

Недуга може викликати розвиток психологічних проблем і шкірних захворювань важкого перебігу. Для усунення смороду, надлишкового поту необхідно проявити терпіння і скористатися доступними рецептами, аптечними засобами.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Домашнє лікування бешихи ноги народними засобами

Бешиха - це поширена інфекція, яка проявляється подразненнями на шкірі. Хвороба починається після того, як в результаті травми в м'які тканини потрапляє бактерія стрептокока. Лікувати пику на нозі в домашніх умовах можливо, але краще проконсультуватися у лікаря.

Лікування шпори на п'яті медичної жовчю: дія і ефективність

Медична жовч для лікування п'яткової шпори - це медичний препарат, виготовлений на основі жовчі тварин (корів, биків, волів, свиней). Ліки використовують зовнішньо в чистому вигляді і в складі з іншими засобами. Регулярне застосування дасть позитивний результат, надовго позбавить від болю в п'яті.

Огляд ефективних антибіотиків для лікування пики на нозі

Бешиха - це висококонтагіозна захворювання, що вражає шкірні покриви і слизові оболонки, викликається стрептококом. Захворювання призводить до серйозних ускладнень з боку серцево-судинної та ниркової системи. Лікування антибіотиками бешихи ноги повинно бути тривалим (не менше 10 днів) й своєчасною.