Перейти до основного вмісту

Лікування шпори на п'яті медичної жовчю: дія і ефективність


Медична жовч для лікування п'яткової шпори - це медичний препарат, виготовлений на основі жовчі тварин (корів, биків, волів, свиней). Ліки використовують зовнішньо в чистому вигляді і в складі з іншими засобами. Регулярне застосування дасть позитивний результат, надовго позбавить від болю в п'яті.




Що таке і особливості засобу
Медична жовч - популярне, перевірене і ефективний засіб. Консервований секрет, що виділяється печінкою великої рогатої худоби, відомий багатим хімічним складом, має розсмоктувальну, знеболювальну, протизапальну і зігріваючу дію.
Компреси з медичної жовчі показані при різних захворюваннях суглобів:
  • артрит;
  • радикуліт;
  • п'яткова шпора;
  • остеохондроз;
  • бурсит;
  • удари;
  • тендовагініт;
  • розтягнення зв'язок.
Препарат має жовто-коричневий колір (іноді з зеленим відтінком) і різкий запах. Завдяки натуральному складу засіб характеризується малим списком протипоказань.

Дія і показання до застосування при шпорі

Лікування шпори жовчю засноване на декількох терапевтичних ефектах препарату:
  1. Дратівливий (жовчні кислоти надають подразнюючу дію на рецептори шкіри, що виробляє відволікаючий маневр від больових відчуттів в п'яті).
  2. Розсмоктувальний (сприяє виведенню продуктів розпаду, некротичних клітин, мікроорганізмів з патологічного вогнища).
  3. Протизапальний (поліпшується кровообіг в місці запалення, прискорюються процеси метаболізму).
  4. Анестезуючий (надає блокуючу дію на нервові закінчення, ліквідує больові відчуття).
Медичний жовч при шпорі п'яти показана при наявності симптомів запалення в фасції підошви:
  • гострого болю в області п'яти;
  • з'являється вранці і після навантаження на ноги;
  • печіння в стопі;
  • освіти ущільнення в осередку захворювання;
  • набряку і почервоніння.
Зовнішнє застосування аптечного засобу передбачає цілий курс з не менше ніж 20 компресів. Фахівцями рекомендується продовжувати лікування і використовувати рецепти з препаратом після зникнення больових відчуттів в нозі, щоб закріпити ефект, знизити ризик рецидиву. Максимальний термін курсу становить 1 місяць. При запущеному випадку лікування можна повторити через 4-8 тижнів.

Перед нанесенням консервованої жовчі необхідно збовтати рідину. Зберігати засіб рекомендується в холодильнику, але перед застосуванням слід підігріти необхідну кількість складу в теплій воді до кімнатної температури.

Препаратом можна лікувати запалення в стопі і застосовувати його в якості попередження захворювання.

Способи застосування

Медичний жовч використовується в нетрадиційній медицині. Рецепти з препаратом прості в приготуванні і дають позитивні результати після декількох процедур.


Існує маса варіантів лікувальних ванн при п'яткова шпора. Їх застосування в комбінації з жовчю покаже позитивний результат вже через 5-7 днів регулярного застосування препарату.
  1. Соляні ванночки нададуть зігріваючий і знезаражучий ефект при хворої п'яті. Застосовувати можна звичайну кухонну або морську сіль з розрахунку 5 ст. ложок з гіркою на 3 літри гарячої води. Парити ноги слід, попередньо вимивши стопи з милом, протягом 15-25 хвилин. Потім просушити шкіру рушником і докласти бинт, складений в 6-8 разів, змочений в медичній жовчі.
  2. Зафіксувати засіб можна за допомогою лейкопластиру. Потім на стопи надягають поліетиленові пакети, а зверху ноги утеплюються вовняними шкарпетками. Марля з жовчю залишається діяти на всю ніч, а вранці змивається за допомогою протирання ураженої місця ваткою, змоченою в спирті. Увечері процедура повторюється.
  3. Содова ванночка може комбінуватися з сольовим. Гідрокарбонат натрію розчиняється в гарячій воді з розрахунку 1 ст. ложка на 1 літр рідини. При бажанні, можна додати стільки ж солі. Наступні дії аналогічні попередньому рецепті.
  4. Лікувальні ванночки з господарським милом допоможуть розпарити шкіру і підготувати тканини до збільшення швидкості проникнення діючої речовини до вогнища запалення. Можна застосовувати мильну стружку (1 ст. Ложка на 2 л. Води) або масажувати шматком мила хворе місце в гарячій воді. Потім розпарену стопу рясно змащують медичної жовчю і обертають ногу харчовою плівкою. Зверху надягають шкарпетки.

Компреси

Консервована жовч для компресів застосовується в чистому вигляді або розбавляється іншими компонентами рецептів:
  1. В окремій ємності змішуються 50 г препарату з 20 г горілки. В отриманому розчині рясно змочується невеликий відріз марлі. Тканина злегка віджимається і прикладається до хворої п'яті на ніч. Ногу закривають целофановим пакетом, щоб лікарська рідина не розтеклася. Зверху стопу утеплюють носком.
  2. Високу ефективність при лікуванні шпори на п'яті в домашніх умовах відрізняється склад з медичної жовчі і тваринного жиру (ведмежого, барсучьего, свинячого, козячого або гусячого). У ємність поміщається 1 ст. ложка жиру і стільки ж аптечного препарату. Компоненти перемішуються до отримання однорідної кашки. Засіб рясно наноситься на шматок бинта або марлі і прикладається до попередньо розпареній п'яті, фіксується лейкопластиром, закривається поліетиленом, зверху надівається носок. Засіб залишається діяти на ніч, вранці шкіру слід промокнути паперовою серветкою. Так слід чинити щодня протягом 3-4 тижнів.
  3. Медична жовч відома місцево подразнюючу дію. Посилити ефект допоможе червоний перець, а камфорний спирт поліпшить мікроциркуляцію в хворої п'яті. Інгредієнти змішуються в такій пропорції: 40 мл камфорного спирту (1 флакон), 2 штуки стручкового пекучого перцю середнього розміру, 60-70 мл жовчі. Перець подрібнюється (можна порізати на 5-6 частин) і поміщається в рідина. Склад настоюється в щільно закритому скляному посуді в темному місці протягом 3-5 днів. Засіб прикладається до п'яти у вигляді примочки не більше ніж на 15-20 хвилин 2 рази на день.
  4. Компрес з медичної жовчі і йоду доповнюється нашатирним спиртом, а пом'якшить гримучу суміш гліцерин і мед. Готується склад наступним чином: всі компоненти змішуються в скляній тарі в рівному співвідношенні. Суміш ставиться для настоювання в темне прохолодне місце на 12-14 днів. Після двох тижнів можна користуватися засобом, попередньо підігріваючи необхідну кількість ліків до температури тіла.
  5. Ще одним перевіреним рецептом проти болю в п'яті є медична жовч з горілкою і господарським милом. Для приготування лікарського складу слід жовч розвести горілкою в співвідношенні 2: 1 і додати в рідину 1 ст. ложку мильної стружки. Компоненти перемішуються і залишаються до повного розчинення стружки. Далі накладається компрес на попередньо розпарену стопу.
  6. Лікування п'яткової шпори медичної жовчю можна комбінувати із застосуванням мазі Випросал, Капсикам або Фіналгон. Спочатку на хворе місце наноситься лінімент масажними рухами, потім компрес із засобу.


Якщо при проходженні лікувального курсу тривалістю в 4 тижні не спостерігається поліпшення і больові відчуття турбують хвору п'яту, слід звернутися до лікаря. Ортопед призначить обстеження ураженого місця і запропонує лікування. При сильних болях показаний електрофорез з новокаїном. Широке застосування в лікуванні плантарного фасциита знайшли різні терапевтичні методики.

Вилікувати шпору можна, скомбінувавши застосування медичної жовчі і фізіотерапію.

Лікуватися від запального процесу в підошовної фасції слід, дотримуючись терміни і дози, зазначені в інструкції. Важливо прояв завзяття та регулярності в терапії. Супутніми моментами, які будуть допомагати швидкому одужанню, є:
  • зниження навантаження на хвору ногу;
  • носіння зручного взуття;
  • відмова від занять спортом до повного загоєння;
  • дотримання щадного режиму.
Скільки знадобиться лікувальних процедур, залежить від стану хворого, тривалості захворювання, його занедбаності і наявності рецидивів.


Протипоказання і запобіжні заходи

Протипоказаннями до використання медичної жовчі є порушення цілісності шкірного покриву, наявність гнійничкових уражень, шкірного захворювання, запалення в лімфатичних вузлах. Випадки передозування препаратом лікарській практиці невідомі.
Жовч від п'яткової шпори при вагітності призначається лікарем з обережністю. Не рекомендується застосовувати препарат дітям.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Домашнє лікування бешихи ноги народними засобами

Бешиха - це поширена інфекція, яка проявляється подразненнями на шкірі. Хвороба починається після того, як в результаті травми в м'які тканини потрапляє бактерія стрептокока. Лікувати пику на нозі в домашніх умовах можливо, але краще проконсультуватися у лікаря.

Огляд ефективних антибіотиків для лікування пики на нозі

Бешиха - це висококонтагіозна захворювання, що вражає шкірні покриви і слизові оболонки, викликається стрептококом. Захворювання призводить до серйозних ускладнень з боку серцево-судинної та ниркової системи. Лікування антибіотиками бешихи ноги повинно бути тривалим (не менше 10 днів) й своєчасною.