Перейти до основного вмісту

Чому лущитися і облазить шкіра між пальцями ніг

Облазить шкіра на пальцях ніг - це появи лущення на стопах при ураженнях інфекційним захворюванням. Вилікуватися допоможуть медикаментозні методи. Якщо покриви висушені, відчувають нестачу у вітамінах, позбутися від неестетичного вигляду ніг допоможуть різноманітні ванночки, мазі і креми.




Причини лущення і свербіння шкіри

Лущиться шкіра на пальцях ніг не з'являється разом з дискомфортом в області ступень. Багато людей не звертають уваги на настільки дрібний недолік, не вживають заходів щодо усунення облупленою дерми.

У багатьох людей з часом шкіра приходить в нормальний вигляд, імунітет допомагає регенерувати покрив або змінюються фактори, що вплинули сходження дерми. Після появи перших ознак лущення можуть з'явитися симптоми: свербіж, почервоніння, тріщини, прищики, біль.

Фактори, що призводять до появи пухирців, лущення стоп:
  • Вузька, незручна, на високих підборах взуття, "не дихає», з синтетичних матеріалів. Довга носка виробів призводить до порушення кровотоку в нижніх кінцівках, неправильного розподілу ваги людини на стопи, швидкої втоми, набряків, підвищеного потовиділення і служить причиною лущиться шкіри на пальцях ніг. Найбільше від поганої взуття страждають мізинці і великі пальці.
  • Брак вітамінів А і Е в організмі людини. Дефіцит в першу чергу позначається на зовнішньому вигляді шкірного покриву. При авітамінозі дерма сохне, облазив на ногах сезонно - восени і навесні. Можна помітити інші ознаки нестачі вітамінів: йде блиск волосся, вони починають випадати в великих кількостях, з'являється ламкість нігтів.
  • Неналежний догляд за ступнями призводить до лущення, утворення наростів, до появи хворобливих ран в місцях тресканье з сочилася сукровицею.
  • Алергія. Реакції з симптомом лущення викликає контакт дерми з рядом речовин або явищ: розчинники, хлорована вода, пральні засоби, тканини, барвники, косметичні засоби, переохолодження нижніх кінцівок.
  • Гіпергідроз. Надмірне потовиділення сприяє появі попрілостей, неприємного запаху, пухкості дерми, виникнення пухирців. Як наслідок - між пальцями ніг починає злазити шкіра.
  • Захворювання: інфекційне або вірусне захворювання, викликане грибком, екзема, псоріаз, розлади нервової системи, синдром Кавасакі.

Методи лікування

При перших появи лущення на пальцях, ступні потрібно привести в порядок. Знадобляться лікувальні ванночки, які очищають процедури, компреси, зволожуючі креми, що загоюють мазі.

Якщо лопнула шкірка виявлена ​​у малюка, самостійного лікування краще не проводити. Звернення до педіатра - розумне рішення, причин, що призвели до такого стану ніг, багато. Серед них - інфекційні захворювання, які лікуються медикаментозно.

Мазі і креми

Косметологічні креми для ніг ефективні при пересушеному епідермісі. Необхідно наносити на підошву ноги щовечора, попередньо розпарити шкіру в ванні і знявши пемзою або теркою відмерлі частинки.

Масляні розчини вітаміну А, Е, придбані в аптеці, можуть замінити ножний крем. Добре зарекомендував Аевіт. Рекомендують вживати курсом, використовувати для нанесення препарату на уражену шкіру.

Бепантен, мазь календули, саліціціловая мазь, Бальзамед, Радевіт - кошти, які мають властивість глибоко зволожувати дерму, допомагають швидкої регенерації, прискорюють загоєння ранок, епітелізацію пошкоджених ділянок.


Ванночки і компреси

Позбутися від лущення допомагають ванночки і компреси. Використання повинно проходити курсом, а не від випадку до випадку. Щоб загоїти облазить шкіру, щовечора перед сном потрібно приділяти час на водні процедури. Народні рецепти ванночок прості, готуються з недорогих компонентів, які є в будинку.

Ванночки з відварів трав популярні через ефективності. Календула, кора дуба, ромашка, кропива мають масу лікувальних властивостей. Вони знімають запалення, біль, заспокоюють шкіру, дезінфікують. Процедура триває 20-30 хвилин, після за допомогою скрабу, щадить пилки знімається ороговілий шар.

Пом'якшують шкіру ванночки з додаванням наступних інгредієнтів:
  • морська або звичайна кухонна сіль;
  • 2 столових ложки соди і рідкого мила;
  • яблучний 5% оцет, який можна поєднувати з гліцерином, сіллю, соком лимона або содою. Використовувати звичайний столовий оцет не рекомендується, вплив на шкірні покриви агресивне.
Після розпарювання, обробки пемзою, ступні і п'яти витирають насухо і готують компрес. Яєчний компрес: в розігріте оливкове масло (100 мл) додають 2 яєчних жовтки, після збивають суміш до появи однорідної маси. Склад намазують на стопи, загортають у плівку, надягають шкарпетки. Через 30 хвилин ноги промивають під проточною водою. Після процедури на насухо витерті ноги наносять зволожуючий крем.

Компрес крохмальний готується на базі ромашкового відвару 100 мл. У трав'яний відвар всипають 2 ч. Ложки крохмалю, додають саліцилову мазь в обсязі 2 ч. Ложок. Готовий засіб розмішати, нанести на уражені лущенням стопи. Через 30 хвилин компрес змити водою. Зволоження шкіри кремом для ніг після використання компресу бажано.

72% господарське мило - гіпоалергенний, екологічно чистий продукт, до складу якого входять натрієва або калієва сіль, жирні кислоти - використовується для профілактики, лікування шкірних покривів ступень. Мило подрібнюють на тертці і накладають на стопи або добре натирають їм шкіру. Компрес залишають на ніч, вранці змивають водою.


Медикаменти

Коли починає розшаровуватися, лущиться шкіра між пальцями ніг, свербіж, почервоніння дерми між пальців, поява хворобливих тріщин - проявляється грибок. Ванночки і компреси не допоможуть позбутися від дефекту. Мікози можуть бути викликані різними видами грибків і вражати шкіру між пальцями і нігті. Нігтьові пластини товщають, чорніють.

Якщо з'являються перші ознаки грибкової інфекції, звертатися до лікаря потрібно негайно. Дерматолог призначить аналізи, проведе обстеження. На ранніх стадіях захворювання загасити вогнище зараження набагато легше. Сьогодні фармацевтичні компанії пропонують величезний вибір медикаментів, націлених на придушення синтезу певних видів грибків.
Ліки, які допомагають позбутися від лущення шкіри на пальцях ніг:
  • Ламізил;
  • Батрафен, Лоцерил, Деміктен лаки;
  • мікозолон;
  • Екзодерил;
  • Мікодеріл;
  • біфосін;
  • Ламізил;
  • саліцилова мазь;
  • Фунготербін.
Лікування грибка медичними препаратами триває від 14 днів до 3 місяців. Можливі випадки рецидиву. Щоб хвороба не повернулася, між пальцями ніг не почала облазити шкіра і свербіти знову, в профілактичних цілях мазь, крем, лак або спрей рекомендують використовувати через кожні півроку.

Гриби, дріжджі розмножуються швидко, займаючи з кожним днем ​​більше поверхні дерми. Якщо хвороба запущена, вилікуватися від недуги досить складно. Грибкові вогнища здатні «адаптуватися» під ліки і перестати на них реагувати. Дерма на згинах тріскається, наривається, викликаючи печіння, біль.

Можливі ускладнення і необхідний догляд

Якщо вчасно не відреагувати, що на ногах почав відшаровуватися епідерміс, утворилося міжпальцевих лущення, почервоніли ділянки на згинах, з'являється велика ймовірність зараження тканин хвороботворними мікробами.

Поява екземи зобов'язаний діагностувати дерматолог. Викликати її можуть грибкові інфекції. Псоріаз з'являється на шкірі і на нігтях, протікає хвилеподібно з симптомами свербежу, печіння, лущення, подразнення покриву, появи папул, які з часом лопаються. Причини і патогенез хронічного захворювання до кінця медициною не вивчений. Дослідження показали, що появі недуги передують інфекції, викликані грибками і стафілококами. Самостійне лікування без методів традиційної медицини може погіршити стан хворого.

Правильний догляд за ногами позбавить від відчуття дискомфорту і лущиться поверхні стоп. Потрібно приділяти трохи часу: готувати розм'якшуючі ванночки, щовечора змащувати зволожуючим живильним кремом, уважніше вибирати взуття і при перших ознаках появи грибка звертатися до лікаря.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Домашнє лікування бешихи ноги народними засобами

Бешиха - це поширена інфекція, яка проявляється подразненнями на шкірі. Хвороба починається після того, як в результаті травми в м'які тканини потрапляє бактерія стрептокока. Лікувати пику на нозі в домашніх умовах можливо, але краще проконсультуватися у лікаря.

Лікування шпори на п'яті медичної жовчю: дія і ефективність

Медична жовч для лікування п'яткової шпори - це медичний препарат, виготовлений на основі жовчі тварин (корів, биків, волів, свиней). Ліки використовують зовнішньо в чистому вигляді і в складі з іншими засобами. Регулярне застосування дасть позитивний результат, надовго позбавить від болю в п'яті.

Огляд ефективних антибіотиків для лікування пики на нозі

Бешиха - це висококонтагіозна захворювання, що вражає шкірні покриви і слизові оболонки, викликається стрептококом. Захворювання призводить до серйозних ускладнень з боку серцево-судинної та ниркової системи. Лікування антибіотиками бешихи ноги повинно бути тривалим (не менше 10 днів) й своєчасною.