Бородавка - це вірусне утворення доброякісного характеру. Згідно зі статистичними дослідженнями, бородавка на пальці ноги зустрічається у кожного десятого жителя планети. Без актуального лікування хвороба здатна швидко розвиватися і поширюватися.
ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ ПОЯВИ НА ПАЛЬЦЯХ
Бородавки, папіломи і кондиломи - наслідок зараження людини ВПЛ. Інфекція заразна, переходить від носія до здорового через побутові, статеві контакти або при народженні від зараженої матері. Вірус може знаходитися в організмі десятки років, ніяк не проявляючи себе. Коли в імунітеті відбувається збій, інфекція активізується, а на шкірі з'являються утворення.
Часто люди стикаються з виникненням бородавок після перенесених захворювань, прийому антибіотиків, стресів, переохолоджень. Людина звертає увагу на появу щільного наросту овальної форми, з чіткими кордонами і помітним піднесенням над поверхнею шкіри. Такі утворення проникають в підшкірні шари, що візуально помітно. На них боляче наступати або доторкатися.
ОСОБЛИВОСТІ ЛОКАЛІЗАЦІЇ
Ноги людини часто контактують із зовнішнім середовищем, піддаються частому травмування (мозолі, шпори п'ят, забиті місця). На поверхні шкірного покриву кінцівок утворюються рани і садна, відкриваючи шлях вірусного збудника. Бородавки можуть з'являтися на будь-якій ділянці шкірного покриву ноги.
Бородавки між пальцями ніг - поширений варіант прояви ВПЛ. Шкіра в цій ділянці тонше, частіше піддається травмуванню. Вірусу досить проникнути в організм людини через мікроскопічну рану. У міжпальцевих просторі виникають переважно звичайні нарости. Вони мають круглу форму, діаметр не більше 5 міліметрів. Піднесення над шкірою становить 1 - 3 міліметри. При обмацуванні папіломи тверді.
Бородавка нижній частині стопи називається підошовної або шіпіцу. Зовні наріст нагадує стрижневу мозоль. Характерною ознакою виступає великий розмір, сухі щільні краї і чорна точка по центру утворення. Колір папіломи може варіюватися від жовтого - до почорніли. Поверхня підошви - шорстка з вибоїнами. Може виникати в одиничному екземплярі або локалізуватися групою з однієї великої і декількох дрібних утворень. Наріст приносить істотний дискомфорт при ходьбі, супроводжується болем, іноді може кровоточити.
П'яти схильні до появи плантарний папілом. Дане розташування наростів обумовлено найвищим ступенем тертя п'ят про матеріали взуття. Шіпіца на п'яті виглядає як кратер - спостерігається значне поглиблення до центру наросту. Діаметр досягає 1 сантиметра.
В області мізинця можна зустріти звичайну, плоску або подошвенную папілом. Перші дві розташовуються на зовнішній поверхні пальчика, остання - виключно на внутрішній. Нарости вражають підставу пальця і ділянку біля нігтя. Явище неприємне, бородавки на пальцях ніг часто пошкоджуються, ускладнюючи лікування. У такому випадку з'являється загроза поширення вірусу на здорову шкіру і занесення хвороботворних бактерій в рану.
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ
Лікування бородавок має на увазі комплекс заходів щодо усунення зовнішніх проявів і придушення вірусу. Якщо прибирати тільки симптоми захворювання, незабаром інфекція проявиться знову новими вогнищами розростань.
ХІРУРГІЧНІ СПОСОБИ
Видалення бородавок проводиться одним з представлених методів:
- Кріодеструкція дозволяє прибрати папіломи рідким азотом. Під впливом низької температури тканини наросту руйнуються і відмирають.
- Лазерне висічення - спосіб видаляти нарости тепловою енергією, згенерованої в лазерний промінь.
- Електрокоагуляція - дозволяє вивести бородавки за допомогою електричного струму. Метод примітний повною безкровністю, стерильністю процедури.
- Радіохвильовий метод - дозволяє вилікувати нарости впливом високочастотних хвиль. Процедура виключає кровотеча, болючість і прямий контакт з тканинами утворень.
- Хірургічне висічення - видалення скальпелем. Операція проводиться в особливо важких випадках, при неможливості позбутися болячок іншим методом.
- Хімічне випалювання - використання спеціальних з'єднань для виведення папілом.
МЕДИКАМЕНТОЗНІ ЗАСОБИ
Лікування медикаментами складається з використання декількох груп препаратів.
Противірусна терапія - передбачає застосування ліків для боротьби з вірусною інфекцією. Як тільки ВПЛ слабшає, імунітет може придушити його самостійно.
Імуностимулятори - препарати для стимуляції захисної здатності імунної системи. Допомагають зміцнитися раніше пригніченого імунітету. Застосовують таблетки або ін'єкції для введення підшкірно.
Аптечні засоби для місцевого застосування прискорюють процес одужання. Існують різноманітні розчини, мазі, пластирі, олівці і аерозолі, які наносять безпосередньо на вірусні освіти. Такі ліки сприяють відмирання його клітин наросту.
НАРОДНІ МЕТОДИ
Народне лікування бородавок на пальцях ніг полягає в використанні природних компонентів. Широко використовується рослина чистотіл, сік якого наносять на уражене місце, додають до складу комплексного ліки. Щоб видалити папіломи, використовують йод, нашатирний спирт, куряче яйце, печену цибулину, оцет, часник.
ПРАВИЛА ЛІКУВАННЯ В ДОМАШНІХ УМОВАХ
Видалення бородавок в домашніх умовах є найбільш зручним способом лікування. Після звернення до лікаря, проведення діагностичного обстеження з метою виявлення причини утворень, людина може лікувати бородавки самостійно. Провести диференціальну діагностику важливо, щоб виключити грибкові інфекції, мозолі або натоптиші.
У процесі терапії традиційними засобами або ліками народних методів, необхідно дотримуватися певних правил:
- використовувати індивідуальні засоби гігієни;
- виключити носіння взуття зараженого дитини або дорослого;
- не торкатися до наросту без необхідності;
- перед обробкою бородавки стерилізувати руки, пристосування;
- для обробки застосовувати одноразові пристосування;
- стерилізувати руки після проведеної процедури;
- лікування проводити регулярно повним курсом;
- слідувати вказівкам по використанню коштів;
- не допускати попадання застосовуваних ліків на слизові оболонки очей і шкіри, в ротову порожнину.
Щоб позбутися в домашніх умовах від бородавок, необхідно застосовувати призначені лікарем медикаменти для посилення ефекту лікування. При недотриманні цього правила незабаром відбудеться повторне утворення папілом.
Перед використанням аптечних засобів, необхідно переконатися у відсутності алергічної реакції на компоненти препарату. В інструкціях до певних препаратів вказані суворі протипоказання, які необхідно врахувати. Особливо агресивні речовини заборонено використовувати дітям, дорослим з гострими захворюваннями шкіри, вагітним і годуючим жінкам. Щоб запобігти розвитку негативних наслідків, краще довірити вибір препаратів лікаря, чітко виконувати його вказівки.
Вірусна бородавка на пальці - поширена проблема, вирішення якої полягає в своєчасному зверненні до фахівця. Не варто затягувати з лікуванням, хвороба швидко поширюється і може вразити всю поверхню кінцівок.
Коментарі
Дописати коментар